Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCMUNN
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCMUNN

Buna seara, as dori si eu sa stiu daca mai este valabila acea lege din Contractul Colectiv de Munca Unic la Nivel National pe anii 2007-2010
art-66-din-ccmun:-obligatiile-banesti-ale-angajatorului-fata-de-salariata-in-concediul-de-maternitate, si anume : salariata care se afla in concediu de maternitate are dreptul sa primeasca diferenta dintre salariul de baza si indemnizatia de maternitate. Diferenta se calculeaza intre indemnizatia bruta stabilita conform art. 25 alin. (1) si art. 10 al O.U.G. nr. 158/2005 si salariul de baza brut

Multumesc
ellay_yon a scris:

cu alte cuvinte acest contract nu este inregistrat??? [ link extern ]

Intr-adevar, CCMN pe anii 2011 - 2014 nu a fost inregistrat la Ministerul Muncii si nici nu cred ca va mai fi inregistrat.