Forum Discuţii juridice Executare silită model de cerere de esalonare datorii
Discuție deschisă în Executare silită

model de cerere de esalonare datorii

Am nevoie de un model de cerere de esalonare datorii catre buget conform OUG nr.29/2011
Cererea de acordare a esalonarii la plata va cuprinde urmatoarele elemente:

a) datele de identificare a contribuabilului: denumirea/numele si prenumele
acestuia, a/ale reprezentantului legal/reprezentantului fiscal/împuternicitului, daca
este cazul, domiciliul fiscal, codul de identificare fiscal, numrul de telefon/fax al
acestora, adresa de e-mail, precum si numele, prenumele si calitatea celor care
reprezint contribuabilul în relaiile cu tertii;
b) perioada pentru care se solicita ealonarea la plata, exprimata în luni, si
motivarea acesteia;
c) suma totala pentru care se solicita esalonarea la plata, defalcata pe tipuri
de impozite, taxe, contributii si alte sume datorate bugetului general consolidat si în cadrul acestora, pe obligaii fiscale principale si accesorii;
d) justificarea starii de dificultate generate de lipsa temporara de disponibiliti
bneti si cauzele acesteia;
e) mentiuni referitoare la esalonrile la plata acordate în temeiul OUG nr.
29/2011;
f) data si semntura contribuabilului/reprezentantului legal/reprezentantului
fiscal/împuternicitului, precum si stampila, daca este cazul.

La cerere ... se anexeaza...

[ link extern ]

ContSters123067, utilizator