avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de gaj - cum il inregistrez in arhiva ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de gaj - cum il inregistrez in arhiva electronica?

Am incheiat un contract de gaj pentru o datorie cu o persoana fizica. Aceasta a garantat cu o cultura de grau pentru datoria ce o are. Cum inregistrez in Arhiva electronica acest contract? As vrea sa ocolesc notarul din cauza cheltuielilor suplimentare. Va multumesc

Alte discuții în legătură

Contract de ipoteca mobiliara -executare mirelamaria mirelamaria Buna ziua ! Am inregistrat la arhiva electronica un contract de ipoteca mobiliara pentru recolta ce urmeaza a fi culeasa in toamna ( identificata prin ... (vezi toată discuția)
Gaj fara deposedare igor_drangoi igor_drangoi Prin ce actiune si pe ce norma juridca as putea obtine bunul care a fost gajat fara deposedare, eu fiind creditorul? am imprumutat o persoana, acesta din urma ... (vezi toată discuția)
Contract de imprumut cu gaj fara deposedare gratzia gratzia Buna ziua! M-am mai uitat dupa alte topicuri sa vad daca gasesc ceva asemanator ca sa nu intreb poate acelasi lucru... dar pana la urma nu reusesc sa ... (vezi toată discuția)