Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituire taxa poluare?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituire taxa poluare?

In 12 decembrie 2010 s-a achitat taxa de poluare calculata prin decizia AFP pt a se inmatricula un autovehicul adus din Germania .
Nu s-a formulat o contestatii impotriva deciziei de calcul a taxei,si de restituirea sumei platite , in termen de 30 de zile de la emiterea acesteia , la sediul Administratiei Fiscale emitente.
Acum , dupa aproape 6 luni de la plata taxei considerate de unii nelegala, se mai poate cere restituirea taxei platite ?Care sunt pasiii?Dar taxele?
Sau ce solutii exista?
abby, utilizator
in ce localitate ati platit taxa pe poluare?
Craiova