Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua

Scuzati-ma ca va deranjez,dar am o mare dilema si nu gasesc rezolvare.Avem un credit la CEC si am dori sa-l refinantam,este un credit ipotecar.Veniturile sunt mai mari dar ipoteca e aceeasi (ca valoare).Rugamintea mea este sa imi spuneti daca se poate lua ca ipoteca de gradul II o locuinta care e ipotecata de gradul I la aceeasi banca,adica tot la CEC.
Astept cu nerabdare un raspuns de la dvs.Multumesc mult

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/con...
Teoretic, se poate. Practic, insa, institutia bancara decide acest lucru, in urma analizarii situatiei dvs. financiare si expertizei asupra imobilului.