Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... calomnia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

calomnia

Calomnia mai este prevazuta de Codul penal?Mai pot depune plangere penala in caz de calomnie?
Da, instanta de la domiciliul paratului este cea comptetenta.
Va puteti reprezenta singur in orice situatie, fiindca asistenta juridica este facultativa ca regula, doar in expres prevazute de lege devine obligatorie( cazurile sunt prevazute de codul de procedura penala)
Normal ca va puteti reprezenta singur.
Succes!