Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare titlu de proprietate

Am un certificat de mostenitor din 1985 in care apar 3 persoane,un plan cadastral realizat in 2004 si un titlu de proprietate tot din 2004(titlul a fost refacut deoarece nu corespundea terenul cu masuratorile din cadastru) in care apare doar o persoana din cele 3.Incercand sa obtin un extras de carte funciara cei de la oficiul de cadastru mi-au spus ca nu imi pot primi dosarul deoarece exista diferenta intre certificatul de mostenitor si titlu de proprietate.Ce pot face in aceasta situatie?
Vor cere si ceilalti emiterea titlului de proprietate pe suprafetele la care au dreptul.. Daca aveti cadastrul, se face dezmembrarea suprafetei- .si intabularea, odata.