Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... admitere fac studenti straini
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

admitere fac studenti straini

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca o persoana nascuta in Romania actualmente cu domiciliul in Italia ( are cetatenie dubla) care acum termina liceul acolo si vrea sa se inscrie la Fac de Medicina CJ trebuie sa sustina ex la fel ca si candidatii abs de liceu din Romania sau care sunt procedurile? Mentionez ca in Italia ex de bacalaureat este doar la sf lunii iunie.Multumesc anticipat !
Mai multe informatii puteti afla fie de pe site-ul Facultatii de Medicina si Farmacie din Cluj,fie dand un telefon la Secretariat pentru a vi se spune concret conditiile,procedura,documente necesare etc.

[ link extern ]
luiza2008, utilizator