Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asistenta sociala pentru un batran
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asistenta sociala pentru un batran

Ce trebuie sa fac pentru a putea interna un batran la un azil?Ce documente trebuiesc ?Batranul are pensie ,este bolnav-se poate deplasa ,nu mai are rude in tara .Sunt ruda cu el mai indepartata .
Aveti varianta sa optati,fie intre serviciile unitatilor ce tin de autoritatea locala ,fie la unitatile private
[ link extern ]