avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1328 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asistenta sociala pentru un batran
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asistenta sociala pentru un batran

Ce trebuie sa fac pentru a putea interna un batran la un azil?Ce documente trebuiesc ?Batranul are pensie ,este bolnav-se poate deplasa ,nu mai are rude in tara .Sunt ruda cu el mai indepartata .
Cel mai recent răspuns: goe_07 , utilizator 09:55, 2 Mai 2011
Aveti varianta sa optati,fie intre serviciile unitatilor ce tin de autoritatea locala ,fie la unitatile private
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum imi asigur "acoperisul"? ContSters328164 ContSters328164 Sint o persoana in virsta, bolnava si singura. Cele mai apropiate rude sint niste nepoti, ceva de grad 4 dupa lege. Nu ii cunosc. Vreau sa imi iau masuri de ... (vezi toată discuția)
Internare azil batrani maria1956 maria1956 Buna seara.Bunicu are pensie de stat si pensie de handicap...Pentru internarea intr-un azil cum procedez,.Bunica nu il mai poate ingriji si nu are alte rude ... (vezi toată discuția)
Pensie handicap Pisi 12 Pisi 12 Bună ziua soacra mea este internata la un azil bătrâni privat, și eu vreau sa ii facă sotul pensie de handicap și de însoțitor, ea este grav bolnava ... (vezi toată discuția)