Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se face act adit pt acordare bonus??
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se face act adit pt acordare bonus??

buna ziua, conform noilor modificari ale Codului muncii, sunt obligata, daca acord prima/bonus intr-o luna sa fac act adituonal la contract?
in prezent se face decizie interna semnata de conducere pentru acordarea de bonusuri.
multumesc.
Nu, doar daca acordarea acestor bonusuri ar avea caracter permanent ar trebui intocmit act aditional.