Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot sa iau copiii???????
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot sa iau copiii???????

Acum 9 ani am bagat divort.Nu am avut pretentia de la el sa imi plateasca pensia alimentara sau cheltuieli de judecata.In hotararea judecatoreasca in care s-a pronuntat divortul,nu e specificat nimic precum ca el,fostul sot ar avea vreun drept asupra copiilor,nu are stabilit nici macar un program dr vizita,instanta mi-a incredintat mie copiii si atat.Acum un copil are17 ani si altul 15 ani.Pot pleca cu copiii in italia?am nevoie de semnatura tatalui?Le pot face pasaport copiilor ca sa putem pleca in Italia?e posibil?
legalizati sentinta cu mentiunea definitiva si irevocabila si puteti pleca cu cei 2 copii fara acordul tatalui.