Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozt pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozt pe venit

am dat in arenda 1 ha de pamint ,in anul 2010,pentru care am incasat o suma de bani in baza contractului incheiat cu cel caruia i-am dat pamintul in arenda.
intrebarea este daca eu trebuie sa depun declaratie 200 privnd impozitul pe venit.
va multumesc!
Da. Bifati casuta referitoare la venituri obtinute din cedarea folosintei bunurilor. Trebuie depusa pana pe 16 mai 2011.