avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1000 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozt pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozt pe venit

am dat in arenda 1 ha de pamint ,in anul 2010,pentru care am incasat o suma de bani in baza contractului incheiat cu cel caruia i-am dat pamintul in arenda.
intrebarea este daca eu trebuie sa depun declaratie 200 privnd impozitul pe venit.
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 16:05, 2 Mai 2011
Da. Bifati casuta referitoare la venituri obtinute din cedarea folosintei bunurilor. Trebuie depusa pana pe 16 mai 2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxe anaf la venitul din arenda Aurelian1974 Aurelian1974 Buna Ziua Ma numesc S.A.Sotia mea are in proprietate cca 4 ha pamint care a fost dat in arenda in baza unui contract in anul 2010. In baza acestui contract ... (vezi toată discuția)
Veniturile realizate in urma arendarii unui teren Adyna2006 Adyna2006 am primit o notificare de la ANAF prin care mi se comunica ca am realizat venituri din activitati agricole si trebuie sa platesc retroactiv din 2009.mentionez ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venit - cetatean strain Radu Doina Radu Doina Buna seara, puteti va rog sa imi spuneti daca o persoana din Ungaria (cu cetatenie maghiara) , care are dat pamant in arenda in Romania, trebuie sa ... (vezi toată discuția)