Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... bilet la ordin
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

bilet la ordin

in anul 2010 a venit la mine disperat un asa zis prieten sai imprumut societatea cu 50000roni mia dat un bilet la 0rdin ca sasi procure materiale necesare procesului de productie scadent la 30 zile ma rugat sa nu depun in banca si sal mai pasuiesc si tot asa pana in prezent cand nu mai raspunde la telefon si am aflat ca societatea este in lichidare judiciara. are multe datorii si nu cred ca la masa credala am sa iau ceva ma intereseaza latura paenala pt emitere de ordin de plata fara acoperire iar banii luati ches nu ia evidentiat in actele contabile.daca nu este prea tarziu ce as mai putea sa fac va multumesc

Faceti o plingere la politie , poate dumnealor ar demara ceva cercetari : desi nu vad in acest ce a-ti mai putea sa faceti :(