Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... semnatura in alb....da sau nu?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

semnatura in alb....da sau nu?

buna ziua . am si eu o intrebare. Este normal si legal ca avocatul meu care ma reprezinta in procesul de incredintare minor sa imi ceara sa ii semnez foi in alb? mie frica daca a trecut de partea adversa! nu vreau sa imi semnez singura ''sentinta de moarte''! e un om de incredere,dar eu nu am incredere decat in Dumnezeu. va rog raspundeti-mi ...este legal sau nu?
nu e!
până și probele prin înscrisuri pot fi răsturnate, mai ales cele sub semnătură privată, însă vă recomand călduros să nu faceți astfel de practici !!
va multumesc pt raspunsuri! nu voi face ,bine ca m-ati trezit inainte de un eventual prea tarziu! va multumesc!