Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... privilegiu de pret
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

privilegiu de pret

Am vandut o casa cu privilegiu de pret. Cumparatorul mai are de achitat o treime din pretul vanzarii iar termenul inscris in contractul notarial a fost depasit cu cinci luni. Care ar fi varianta cea mai rapida de recuperare a datoriei?
buna ziua,
intrucat nu a achitat restul de pret aferent vanzarii, puteti executa bunul imobil.