Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dosar penal

am avut dosar penal si s-a finalizat cu NUP in urma medierii la un mediator.am acceptat medierea doar de dragul de a scapa de dosar cat mai repede obligandu-ma la acea mediere de plata a 6000 euro .daca nu voi plati la timp acea suma sau nu voi plati deloc deoarece este de 5 ori mai mare decat paguba care am facut-o,SE VA REANCEPE PROCEDURA DE URMARIRE PENALA.VA ROG AJUTATI-MA VA MULTUMESC#-o
Daca nu respecti clauzele incheiate prin acordul de mediere, evident ca se poate relua urmarirea, banuiesc ca e vorba de o infractiune pentru care e nevoie de plangere prealabila, caci altfel nu vad cum ai ajuns la mediator.
Dar poate intervin mediatorii sa ti explice mai clar, desi era normal sa stii deja de la cel cu care ai conlucrat.
sa nu uitam ca CEDO stipuleaza ca nimeni nu poate face inchisoare pentru imposibilitatea platii unei datorii.