avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii TIMP PARTIAL DE LUCRU
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

TIMP PARTIAL DE LUCRU

buna ziua am si eu o nelamurire: o societate are 3 salariati cu o norma de lucru de doua ore/zi, salariati care nu au contracte si in alta parte decat cele 2 ore, trebuie sa depuna declaratia 200? salariatii?
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Popa Adrian , Contabil 15:48, 3 Mai 2011
Buna ziua
1. Declarația se completează şi se depune de către persoanele fizice care realizează venituri în bani şi/sau în natură din România provenind din:
1.1. Activități independente;
1.2. Cedarea folosinței bunurilor;
1.3. Activități agricole pentru care venitul net se stabileşte în sistem real;
1.4.Transferul titlurilor de valoare, altele decât părțile sociale şi valorile mobiliare în cazul societăților închise;
1.5. Operațiuni de vânzare‐cumpărare de valută la termen, pe bază de contract,
precum şi orice alte operațiuni similare, altele decât cele cu instrumente financiare
tranzacționate pe piețe autorizate şi supravegheate de Comisia Națională a Valorilor Mobiliare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 200 nicoletastoian11 nicoletastoian11 Buna ziua. Sunt traducator autorizat si, de asemenea, am niste venituri si din activitati in brokerraj. Referitor la declaratia 200 - trebuie sa depun 2 ... (vezi toată discuția)
Declaratia 200 hkarcsi hkarcsi Va rog sa-mi spuneti daca trebuie sa depun aceasta declaratie daca am PFA pe norma de venit si loc de munca de 8 ore/zii in aceeasi timp. Pe declaratie scrie ... (vezi toată discuția)
Completare declaratia unica R Stoicovici R Stoicovici Buna ziua! Unde se mentioneaza veniturile din dobanzi pe declaratia unica in vederea calcularii CASS? La ce punct? 1.5 sau 1.7? Apar asa in ... (vezi toată discuția)