Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii TIMP PARTIAL DE LUCRU
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

TIMP PARTIAL DE LUCRU

buna ziua am si eu o nelamurire: o societate are 3 salariati cu o norma de lucru de doua ore/zi, salariati care nu au contracte si in alta parte decat cele 2 ore, trebuie sa depuna declaratia 200? salariatii?
va multumesc
Buna ziua
1. Declarația se completează şi se depune de către persoanele fizice care realizează venituri în bani şi/sau în natură din România provenind din:
1.1. Activități independente;
1.2. Cedarea folosinței bunurilor;
1.3. Activități agricole pentru care venitul net se stabileşte în sistem real;
1.4.Transferul titlurilor de valoare, altele decât părțile sociale şi valorile mobiliare în cazul societăților închise;
1.5. Operațiuni de vânzare‐cumpărare de valută la termen, pe bază de contract,
precum şi orice alte operațiuni similare, altele decât cele cu instrumente financiare
tranzacționate pe piețe autorizate şi supravegheate de Comisia Națională a Valorilor Mobiliare.