Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia 200
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia 200

Va rog sa-mi spuneti daca trebuie sa depun aceasta declaratie daca am PFA pe norma de venit si loc de munca de 8 ore/zii in aceeasi timp. Pe declaratie scrie ca nu, la finante imi zic ca da. Multumesc!
Formularul 200
Se utilizează la: declararea venitului net/câştigului net anual din activităţi independente, cedarea folosinţei bunurilor şi/sau activităţi agricole determinate în sistem real pe fiecare categorie şi sursă de realizare a venitului, transferul titlurilor de valoare, altele decât părţile sociale şi valorile mobiliare în cazul societăţilor închise, operaţiuni de vânzare-cumpărare de valută la termen, pe bază de contract, precum şi orice alte operaţiuni similare
Sursa:
[ link extern ]

Dupa cum observati se depune pentru cei cu sistem real,in opinia mea nu aveti de ce sa depuneti D 200.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil