avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intezicere telefon mobil personal la locul de munca.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intezicere telefon mobil personal la locul de munca.

Ma puteti lamuri daca angajatorul poate intezice folosirea telefonului personal al salariatilor la locul de munca??
Are baza legala? Doreste sa introduca in regulamentul intern aceasta prevedere
si mie mi se pare un abuz.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: cvv1974 , utilizator 02:47, 8 Mai 2011
daca gaseste motive ,,legale,, poate,dar si eu as fi curios care ar fi acestea.....
bineinteles ca poate,si in 99% din cazuri masura este justificata!
Justificata?? cum? ma intereseaza daca are suport legal...si care este acesta???
Nu lucrez intr-un mediu unde s-ar impune....pericol de scanteie,explozie etc
Pur si simplu la birou..
Si as dori o parere avizata....si cu suport...nu doar pareri...
multumesc.
masura i nterzicerii telefonului mobil la lucru am vazut-o specificata atat in ROI si in anexa CIM ,cat si in normele specifice de PM pt. anumite locuri de munca.
......Pt. anumite locuri de munca ,unde si legislatia in vigoare permite......

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajat care nu respecta anumite conditii de lucru pe parcursul programului ssa232 ssa232 Exista formulare de procese verbale care se pot incheia, intre angajator si angajat, la inceputul zilei de lucru privind respectarea unor anumite conditii pe ... (vezi toată discuția)
Statie interna combustibil (supraterana) la o societate MINOKA HR MINOKA HR Buna ziua. As dori sa stiu ce masuri de SSM, PSI, Protectia mediului, etc. trebuie sa ia si ce reglementari trebuie sa respecte o societate care are in ... (vezi toată discuția)
Bună! am o întrebare puțin mai neobișnuita.pe durata pandemiei ... Eblis123 Eblis123 Bună! Am o întrebare puțin mai neobișnuita.Pe durata pandemiei am fost destul de vocal împotriva abuzurilor și a așa zilelor măsuri .. Vă aduceți ... (vezi toată discuția)