Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intezicere telefon mobil personal la locul de munca.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intezicere telefon mobil personal la locul de munca.

Ma puteti lamuri daca angajatorul poate intezice folosirea telefonului personal al salariatilor la locul de munca??
Are baza legala? Doreste sa introduca in regulamentul intern aceasta prevedere
si mie mi se pare un abuz.
Va multumesc!
daca gaseste motive ,,legale,, poate,dar si eu as fi curios care ar fi acestea.....
bineinteles ca poate,si in 99% din cazuri masura este justificata!
Justificata?? cum? ma intereseaza daca are suport legal...si care este acesta???
Nu lucrez intr-un mediu unde s-ar impune....pericol de scanteie,explozie etc
Pur si simplu la birou..
Si as dori o parere avizata....si cu suport...nu doar pareri...
multumesc.
masura i nterzicerii telefonului mobil la lucru am vazut-o specificata atat in ROI si in anexa CIM ,cat si in normele specifice de PM pt. anumite locuri de munca.
......Pt. anumite locuri de munca ,unde si legislatia in vigoare permite......