Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se mai fac carti de munca ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se mai fac carti de munca ?

Buna ziua!Am intrat in preaviz si vreau sa stiu daca se mai fac carti de munca,pentru ca mi-au spus ca se vor schimba cu cele electronice si nu se mai elibereaza decat adeverinte.Este adevarat?Multumesc anticipat
Cartile de munca nu se mai completeaza incepand cu 01.01.2011.Angajatorul va va elibera adeverinta din care sa rezulte vechimea dvs.incepand cu data de 01.01.2011.Pana la data de 31.12.2010 vechimea se probeaza cu carnetul de munca.
Si cartile de munca depuse la ITM....cand le putem ridica?
Societatea la care ati lucrat trebuie sa va elibereze cartea de munca.
Si eu ca societate cat pot sa ridic cartile de munca?