avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se mai fac carti de munca ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se mai fac carti de munca ?

Buna ziua!Am intrat in preaviz si vreau sa stiu daca se mai fac carti de munca,pentru ca mi-au spus ca se vor schimba cu cele electronice si nu se mai elibereaza decat adeverinte.Este adevarat?Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: andreea_ion , utilizator 13:23, 5 Mai 2011
Cartile de munca nu se mai completeaza incepand cu 01.01.2011.Angajatorul va va elibera adeverinta din care sa rezulte vechimea dvs.incepand cu data de 01.01.2011.Pana la data de 31.12.2010 vechimea se probeaza cu carnetul de munca.
Si cartile de munca depuse la ITM....cand le putem ridica?
Societatea la care ati lucrat trebuie sa va elibereze cartea de munca.
Si eu ca societate cat pot sa ridic cartile de munca?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie crysstone crysstone buna ziua in data de 30.09.2011 mi-am scris demisia in care am stipulat ca ultima zi de munca v-a fi in data de 28.10.2011. in aceas zi mi s-a comunicat ca ... (vezi toată discuția)
Adeverinta Doina Elena Doina Elena Care este ultimul model de adverinta de vechime care se elibereaza dupa ianuarie 2011 , agreat de ITM? Va multumesc! (vezi toată discuția)
Crtea de munca stefancujba stefancujba ce se intimpla cu cartile de munca dupa trecera in format electronic. (vezi toată discuția)