avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1058 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Executare pedeapsa in penitenciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Executare pedeapsa in penitenciar

In cazul comiterii unei infractiuni - cum anume sunt repartizati infractorii in penitenciar? De exemplu daca cineva comite o infractiune intr-un domeniu in care poseda studii superioare - va sta cu cineva care are talharii si furturi de gaini la activ? :))
Ultima modificare: Miercuri, 4 Mai 2011
ContSters205347, utilizator
Cel mai recent răspuns: razvi92 , utilizator 10:11, 4 Mai 2011
Are toate sansele.Regimul de detentie este stabilit in functie de pedepse ,nicidecum in functie de studii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am participat la furt calificat TomaCatalin TomaCatalin Am fost complice la un furt calificat eu avand varsta de 17 ani, cum se spune am stat de 6 la geamul aparatamentului specific eu nu am intrat in aparatament ... (vezi toată discuția)
Executarea pedepselor privative de libertate avocat33 avocat33 magistrati,ofiterii si agentii de politie executa pedepsele privative de libertate impreuna cu detinutii de drept comun sau au sectii speciale? beneficiaza de ... (vezi toată discuția)
Ajutati ma sa-mi raspund la o intrebare pauldorin87 pauldorin87 actiune in tren,noaptea,2 persoane. una fura poseta,a 2 pers undeva pe hol,departe de usa compartimentului. prima pers intra in compartiment,victima vorbea ... (vezi toată discuția)