Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Executare pedeapsa in penitenciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Executare pedeapsa in penitenciar

In cazul comiterii unei infractiuni - cum anume sunt repartizati infractorii in penitenciar? De exemplu daca cineva comite o infractiune intr-un domeniu in care poseda studii superioare - va sta cu cineva care are talharii si furturi de gaini la activ? :))
ContSters205347, utilizator
Are toate sansele.Regimul de detentie este stabilit in functie de pedepse ,nicidecum in functie de studii.