avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inteprindere individuala - denumire
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inteprindere individuala - denumire

daca deschid o i.i pot sa-i dau orice nume?fiind o pensiune turistica as vrea sa aiba un nume cu specificuf locului.
Cel mai recent răspuns: ContSters202274 , utilizator 19:01, 4 Mai 2011
Nu, nu puteti sa-i dati orice nume, aceste lucruri sunt strict reglementate, astfel incat o sa se cheme Numele si prenumele d-voastra urmate de Intreprindere Individuala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Denumire legala i.i. Maria_Minulescu Maria_Minulescu Salut! Mi-am scos o rezervare de denumire pentru o intreprindere individuala. Denumire: Maria Minulescu - Marketer II. Pentru ca Maria Minulescu II, nu era ... (vezi toată discuția)
Denumire ii Kellynda Kellynda Buna ziua! Intrebarea mea ar fi: Pe langa denumirea Intreprinderii Individuale + numele meu pot alege si un alt nume pentru reclama? (de exemplu ca si la ... (vezi toată discuția)
Persoana fizica, poate detine doua firme ? drinca drinca buna ziua ! ma confrunt cu o problema si nu gasesc un raspuns : -mama are o firma infiintata pe numele ei ( intreprindere individuala si destine un ... (vezi toată discuția)