Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... amanare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

amanare

daca intr-un proces nu se prezinta nicio parte,care ar fi procedura ptr repunere pe rol? trebuie sa ma incadrez intr-un anumit timp ptr repunerea dosarului?
problemele medicale constituie amanarea unui proces? ce articol corespunde ptr aceste pbleme? multumesc anticipat.
Trebuie formulata cerere de repunere pe rol oricand, dar nu trebuie sa treaca
un termen mai mare de 1 an, intrucat in acest termen dosarul se perima.
cerere repunere pe rol care trebuie motivata