Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor CA sub 35000 euro
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

CA sub 35000 euro

buna ziua!
am si eu o intrebare legata de noua lege a contabilitatii:
- pot eu ca persona fizica cu studii economice superioare sa imi deschid un SRL in domeniul contabilitatii pt a tine evidenta firmelor mici adica cu CA sub 35000 euro?
Ca persoana fizica cu studii economice superioare va puteti deschide PFA cu activitate de contabilitate si puteti tine evidenta contabila a firmelor cu cifra de afaceri sub 35000 de euro.

www.avocatnet.ro/content/art...
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal