Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintarea unei SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintarea unei SRL

1.un economist cu studii superioare economice , poate sa infiinteze un srl cu activitatea de tinerea evidentei contabile pentru diversi clienti ( firme cu cifra de afacere peste 35000 euro) , trebuie sa fie membru CECCAR??
2. poate sa fie asociat cu o pers. membru CECCAR pentru infiintarea unei firme de contabilitate
1.Pentru a infiinta firma de contabilitate trebuie sa fiti expert contabil.
2.Da,va puteti asocia cu un expert contabil dar acesta va detine cel putin 51% .
nici pe PFA nu pot sa tin contabilitate ( pentru firme cu cifra de af.peste 35000 euro)??
Pe PFA puteti tine contabilitatea fara probleme in situatia pe care ati prezentat-o.
Gasiti mai multe detalii aici
www.avocatnet.ro/content/art...