avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintarea unei SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintarea unei SRL

1.un economist cu studii superioare economice , poate sa infiinteze un srl cu activitatea de tinerea evidentei contabile pentru diversi clienti ( firme cu cifra de afacere peste 35000 euro) , trebuie sa fie membru CECCAR??
2. poate sa fie asociat cu o pers. membru CECCAR pentru infiintarea unei firme de contabilitate
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 22:52, 3 Noiembrie 2011
1.Pentru a infiinta firma de contabilitate trebuie sa fiti expert contabil.
2.Da,va puteti asocia cu un expert contabil dar acesta va detine cel putin 51% .
nici pe PFA nu pot sa tin contabilitate ( pentru firme cu cifra de af.peste 35000 euro)??
Pe PFA puteti tine contabilitatea fara probleme in situatia pe care ati prezentat-o.
Gasiti mai multe detalii aici
www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate cu prestari servicii contabile p_orsyka p_orsyka Buna ziua, am studii superioare economice de lunga durata (5 ani, licentiata in contabilitate), si as dori sa infiintez o societate cu prestari servicii ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl pentru contabilitate Contabiljunior Contabiljunior Buna ziua, In cazul unui absolvent de studii superioare + master de la academia de studii economice - fac. De contabilitate si informatica de gestiune, este ... (vezi toată discuția)
Ca sub 35000 euro daniela2726 daniela2726 buna ziua! am si eu o intrebare legata de noua lege a contabilitatii: - pot eu ca persona fizica cu studii economice superioare sa imi deschid un SRL in ... (vezi toată discuția)