Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea nr. 49/2010
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea nr. 49/2010

buna ziua! as dori sa stiu daca mai este in vigoare legea 49 cu privire la unele masuri in domeniul muncii
multumesc
Legea 49/2010 a modificat Art.56 si Art.61 Codul Muncii .De la 1.05.2011
prin Legea 40/2011, Art.56 lit. d a fost modificat si CIM existent inceteaza de drept ,, la data indeplinirii cumulative a conditiilor de varsta standard si a stagiului minim de cotizare pentru pensionare; la data comunicarii deciziei de pensie in cazul pensiei de invaliditate, pensiei anticipate partiale, pensiei anticipate, pensiei pentru limita de varsta cu reducerea varstei standard de pensionare".