Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... \"Nu suport stagiarii\"
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

"Nu suport stagiarii"

Aceasta este declaratia unei d-ne avocat foarte veche in profesie.
Cand crezi ca le-ai vazut sau auzit pe toate..viata iti demonstreaza contrariul
Din pacate mai sunt si astfel de persoane. Pacat!
Asa este cand uiti ca ai fost si tu odata stagiar, mai bine sau mai prost pregatit, dar tot stagiar te numeai!B-)
Probabil a avut o stagiatura foarte frustranta, iar acum nu stie/poate decat sa faca la fel. Din pacate pentru ea, nu stie ce pierde - lucrul cu stagiarii poate fi foarte frumos. Din pacate pentru stagiarii ei, daca ii are, si ei vor pleca la drum cu gustul ei amar.
Oh dear! Dar venerabila nu a fost si ea stagiara?
Eu urmeaza sa fiu "stagiar"...din absolventii de Drept, promotia 2011...cel mai probabil din toamna asta. Dati-mi un sfat sau recomandari, izvorate din experientele voastre. Multumesc pentru atentie!:D