Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... acord obtinere gaz
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

acord obtinere gaz

pentru a obtine racord gaz trebuie autentificata semnatura vecinilor la notar.cum se obtine autentificarea semnaturior? adica umbli tu dupa semnaturi sau trebuie vecinii sa vina cu tine la notar?
cristinaboganescu, utilizator
Nu se autentifica "semnatura vecinilor la notar".
Daca locuiti intr-un bloc, proprietarul coloanei de gaz va da acceptul scris.
Proprietar de coloana poate fi asociatia de proprietari sau un vecin de pe scara.
Cine este proprietarul coloanei in scara dumneavoastra?
Sunt unele firme de gaz care cer detinatorului coloanei sa aduca foaia cum ca da acordul de cuplare a unui nou doritor numai facuta la notar.
Si la blocul nostru la o alta scara au patit la fel.
Adica eu care detin coloana sa scriu ca ii dau voie lui X sa se cupleze la teava dar in fata notarului.Evindent ca tot nou venitul care vrea sa se cupleze va trebui sa plateasca si actul notarial daca nu ii convingeti furnizorul ca e de ajuns prezenta detinatorului cu accept scris.
Complet aiurea sa ceara accept in fata notarului intrucat in contractul facut de detinator cu firna nu scrie ca trebuie adus acordul de la notar.
w_v_w_v, utilizator