Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Activitati firma consultanta cod 7022??
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Activitati firma consultanta cod 7022??

Buna ziua,

1. O fimra de consultanta - cod caen 7022 - are voie sa infiinteze SRL-uri, SRL-D-uri, puncte lucru, cesiune parti sociale, majorare capital, etc, in cateva cuvinte, tot ce tine de modificarile aparute intro firma?
2. O firma de consultanta - cod caen 7022 - poate face contract de prestari servicii (sau de consultanta????? care din ele?) ca sa mentina relatiile dintre beneficiar si clientii sai? (adica sa trimita ofertele beneficiarului catre actualii clienti dar si catre potentialii clienti, etc) Poate desfasura aceasta activitate?

Va multumesc frumos.
In principiu da, dar va recomand sa autorizati si codul: 8219 - Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat
Buna seara,

Imi puteti spune anume, unde trebuie sa autorizez codul 8219? Care este procedura?
Multumesc.