Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum se poate inchide (radia) un SRL?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum se poate inchide (radia) un SRL?

Buna ziua,

Cum se poate inchide/radia/scoate din evidenta un SRL ? Care este modalitatea cea mai usoara de a inchide un SRL?

Multumesc.
Radierea societatii fara numire de lichidator in conformitate cu art. 235 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale, republicata. Dureaza maximum 60 de zile si costuri de aproximativ 600 ron daca nu aveti datorii. Actele se pot intocmi si la serviciul de asistenta juridica din cadrul registrului comertului.
solicitati la finante lichidare voluntara.SUCCES!
Nu exista lichidare voluntara la finante!