avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum se poate inchide (radia) un SRL?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum se poate inchide (radia) un SRL?

Buna ziua,

Cum se poate inchide/radia/scoate din evidenta un SRL ? Care este modalitatea cea mai usoara de a inchide un SRL?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters202274 , utilizator 20:30, 8 Mai 2011
Radierea societatii fara numire de lichidator in conformitate cu art. 235 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale, republicata. Dureaza maximum 60 de zile si costuri de aproximativ 600 ron daca nu aveti datorii. Actele se pot intocmi si la serviciul de asistenta juridica din cadrul registrului comertului.
solicitati la finante lichidare voluntara.SUCCES!
Nu exista lichidare voluntara la finante!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchidere srl csllngy csllngy Buna ziua Am un SRL infiintat in anul 2009, fiind asociat unic. Anul trecut, in 06.06.2010 am suspendat activitatea. Mentionez ca datorii nu am fata de ... (vezi toată discuția)
Societate suspendata hannah2001 hannah2001 Am o societate pe care am suspendat-o inainte de a intra impozitul forfetar adica inainte de 1 mai 2009, pe o perioada de 3 ani. Anul acesta a expirat ... (vezi toată discuția)
Dizolvare firma brezel brezel Un SRL care cu doi administratori straini care vroiau sa inceapa procedurile de dizolvare .Mandatul lor de administratori a expirat in 2011 si sediul social la ... (vezi toată discuția)