Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratie mincinoasa a angajatorului in fisa mea ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratie mincinoasa a angajatorului in fisa mea fiscala

Ce pot sa fac daca pe statul de plata apar niste sume iar la sfarsitul anului pe fisa fiscala angajatorul imi declara sume mai mari decat cele de pe statul de plata din anul respectiv?
In care rubrica va apar sume mai mari in fisa fiscala?
Eu nu i-asi spune asa categoric o declaratie mincinoasa pentru ca acolo la finante e o coreletie intre ce rezulta din fisele fiscale la capitolul impozitul pe venitul din salarii ale tuturor angajatilor dintr-un an trebuie sa fie acelasi cu cat a declarat si platit firma luna de luna. Poate e o simpla gresala sau poate neintelegere din partea dumneavoastra.