avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... infierea copilului prietenei necasatoriti sau ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

infierea copilului prietenei necasatoriti sau casatoriti?

buna ziua,

Eu si prietena mea suntem impreuna de doi ani,ea are un copil de doi ani jumate cu un barbat care nu a recunoscut copilul de la nastere.As dori sa stiu daca pot sa ii infiez copilul inainte de casatorie sau daca ar fi mai bine dupa casatorie si care ar fi mai exact procedura de infiere.,


va multumesc.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 08:03, 7 Mai 2011
[ link extern ]

cred ca va va fi foarte util acest site.
e mai usor sa adoptati copilul sotiei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recunoaștere copil buna ziua.as dorii sa va întreb si eu ceva. ... Ioana04 Ioana04 Recunoaștere copil Buna ziua.As dorii sa va întreb si eu ceva. Am o fetita de 2 ani si 7 luni,care este trecută doar pe numele meu.In certificatul ei,la ... (vezi toată discuția)
Drepturile infiatului octaviantg-jiu octaviantg-jiu bunici mei vor sa infieze o nepotica de 3,5 ani . Ce drepturi are dupa moartea lor daca nu are 18 ani inpliniti si daca beneficiaza de vre un ajutor din partea ... (vezi toată discuția)
Algoritmul înfierii IAMANDI CRISTIAN IAMANDI CRISTIAN Bună seara. Aş dori ca împreună cu soţia să înfiez un copil.Vă rog, dacă e posibil să-mi prezentaţi metodologia de înfiere. (vezi toată discuția)