Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Activitati firma consultanta cod 7022?? Va rog, un ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Activitati firma consultanta cod 7022?? Va rog, un raspuns:(

Buna ziua,
Imi cer scuze ca postez din nou aceasta nelamurire, dar nu am fost lamurit de nimeni.

1. O firma de consultanta - cod caen 7022 - are voie sa infiinteze SRL-uri, SRL-D-uri, puncte lucru, cesiune parti sociale, majorare capital, etc, in cateva cuvinte, tot ce tine de modificarile aparute intro firma?
2. O firma de consultanta - cod caen 7022 - poate face contract de prestari servicii (sau de consultanta????? care din ele?) ca sa mentina relatiile dintre beneficiar si clientii sai? (adica sa trimita ofertele beneficiarului catre actualii clienti dar si catre potentialii clienti, etc) Poate desfasura aceasta activitate?

Va multumesc frumos.

A face acte,documente juridice, cand nu ai dreptul sa le faci poate se cheama" Exercitarea fara drept a unei profesii" sanctionata de art.281 C.pen. nicidecum furt intelectual!