avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 839 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CATE CONTRACTE DE MUNCA POT INCHEIA CONCOMITENT?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CATE CONTRACTE DE MUNCA POT INCHEIA CONCOMITENT?

Lucrez la una dintre firmele unuia dintre membrii familiei, in sensul ca ma ocup de afaceri, dar nu ma duc propiu-zis la birou, desi am incheiat contract individual de munca pentru durata de 8 ore! Acum mi-am gasit de lucru cu adevarat si ma ma intereseaza cate contracte de munca pot incheia concomitent? Respectiv mai pot incheia un contract individual de munca cu durata normala de lucru de 8 ore /zi in cazul in care eu am deja un astfel de contract? Cum va opera inscrierea in cartea de munca? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Romica , utilizator 00:00, 24 August 2004
Deocamdata nimeni dar nu se stie niciodata [addsig]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rugaminte-cumul de functii Daliborka Daliborka Buna ziua va rog imi puteti explica, un director general al unei firme, poate fi si director vanzari? sau cum se procedeaza? (vezi toată discuția)
2 contracte de munca full time dan_pal dan_pal Buna ziua, Am un contract de munca full time la o firma si de ceva vreme m-am mai angajat la o alta firma pe un proiect european (full time cu durata fixa 2 ... (vezi toată discuția)
Program de munca Stanci Stanci Poti munci la doua societati la fiecare opt ore? (vezi toată discuția)