Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CATE CONTRACTE DE MUNCA POT INCHEIA CONCOMITENT?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CATE CONTRACTE DE MUNCA POT INCHEIA CONCOMITENT?

Lucrez la una dintre firmele unuia dintre membrii familiei, in sensul ca ma ocup de afaceri, dar nu ma duc propiu-zis la birou, desi am incheiat contract individual de munca pentru durata de 8 ore! Acum mi-am gasit de lucru cu adevarat si ma ma intereseaza cate contracte de munca pot incheia concomitent? Respectiv mai pot incheia un contract individual de munca cu durata normala de lucru de 8 ore /zi in cazul in care eu am deja un astfel de contract? Cum va opera inscrierea in cartea de munca? Va multumesc.
Deocamdata nimeni dar nu se stie niciodata [addsig]