Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inmatriculare auto

am si eu o intrebare in legatura cu inmatricularile auto:detin un automobil cumparat din italia si acum as dori ca sa il inmatriculez in romania.as dori sa stiu care este calea cea mai putin costisitoare din punct de vedere legal?
sti o varianta de a obtine nr. rosii pana la solutionarea procesului?nu doar pe 30 de zile, procesul poate dura si un an de zile...in timpul asta ce fac trag masina pe dreapta si o las sa rugineasca....?
numere rosii poti sa scoti de 3 ori cate 30 de zile adica 90 de zile. din cate stiu eu mai este posibilitatea elibarii numerelor rosii si a 4a, 5a si a 6a oara dar acest lucru se face doar in cazuri speciale.nu stiu care sunt acele cazuri speciale pentru ca nu am mai intrebat.sper ca tiam fost de ajutor