Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

Stiti cumva daca ReviSalul cu noile modificari prin Codul muncii, se actualizeaza automat sau trebuie luat programul de la ITM si instalat din nou?
Multumesc
Buna ziua.
Proiectul de hotarare pentru modificarea Revisal, inca e in discutie. Trebuia sa se discute in sedinta de gunern de martea trecuta, insa probabil din lipsa de timp s-a amanat. Asteptam inca.......... Momentan se merge pe Revisalul existent.
CIUBUC FLORI MIHAELA a scris:

Stiti cumva daca ReviSalul cu noile modificari prin Codul muncii, se actualizeaza automat sau trebuie luat programul de la ITM si instalat din nou?
Multumesc

Nu se actualizeaza automat ... va apare un nou program in care vor fi cuprinse si modificarile aparute in legislatia muncii si care lipseau din programul vechi.