Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cheltuieli cu transportul salariatilor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cheltuieli cu transportul salariatilor

Buna dimineata!
Am si eu o intrebare: ce documente trebuie sa aduca salariatul pentru a i se deconta cheltuielile cu transportul la si de la locul de munca? Este suficient doar chitanta emisa de societatea de transport calatori pe care este scris numele salariatului si c/v abonament luna x? Cum se inregistreaza in contabilitate aceste cheltuieli?
Conditii pentru acordare:
- o prevedere in contractul colectiv de munca pentru acordarea acestor facilitati.
- hotararea conducerii firmei pentru acordarea acestor facilitati.
Cu privire la documente, sunt suficiente documentele emise de transportator.