Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general revisal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

revisal

buna seara.
as dori sa stiu care sunt ultimele reglementari referitoare la revisal.cine are voie sa semneze si sa-l completeze.
multumesc
Prevederile articolului 34 din Legea nr. 53/2003 privind completarea si transmiterea Revisal au fost modificate de Legea 40/2011. Conform acestora Revisal trebuie sa cuprinda informatii referitoare la elementele de identificare ale salariatilor, data angajarii, functia( ocupatia ) conform C.O.R. ,tipul contractului de munca, salariul, sporurile si cuantumul acestora, perioada si cauzele suspendarii contractului de munca, perioada detasarii si data incetarii contractului de munca.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal