Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... revizuire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

revizuire

20/01/2011 Încheiere
Solutie: respinge ca neintemeiatea cererea de repunere in termenul de exercitare a recursului respinge ca neintemeiata exc de tardivitate a exercitarii rec. termne la 17.02.2011 ar 9, se citeaza partile
20/01/2011 Încheiere
Solutie: inch -cc admite cererea dispune scutiarea recurentilor parati de la plata taxei judiciare de timbru şi timbru judiciar irev.
17/02/2011 Amână cauza
Solutie:
18/02/2011 Amână cauza
Solutie: Respinge ca neîntemeiată cererea de recuzare. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18.02.2011.
21/04/2011 Amână cauza
Solutie: amana pronuntarea la 28.04.2011, 05.05.2011
05/05/2011 Soluţionare
Solutie: admite rec. modifica in parte sentinta recurata in sensul ca: respinge ca neintemieiata cererea privind plata contravalorii lipsei de folosinta a terneului aflat sub constructie, pentru perioada 30.05.2004-30.05.2007. obliga paratii in solidar la plata sumei de 1444 lei chelt de judecata mentine celelalte dispozitii. obliga intimata la plata catre recurenti a sumei de 2203 lei chelt judecata. respinge ca neintemeiata ererea intimatelor privind obligarea recurentilor la plata chelt de judecata.irev.
Pagina 1

asta e o solutie pe care vreu sa o revizuiesc fata de imprejurarea ca recurentii au solicitat repunerea in termenul de recurs, eu am invocat tardivitatea, iar instanta..a zis ..ceea ce vedeti mai sus..
intrebarea e a dat mai mult, mai putin sau ce nu s-a cerut atunci cand amble parti, dar mai ales recurentul zice ca recursul nu-i in termen..
merge revizuirea?
:)
:hm: ma tot gandesc ce sa fac..
am o solutie...:confused:
:bully: