Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incompatibilitati cu functia de politist
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incompatibilitati cu functia de politist

Sunt functionar public cu statut special si detin 4 ha de teren.Pot sa ma asociez cu mai multe persoane intr-o asociatie cu scop lucrativ ,non profit avand calitatea de membru?
Puteti gasi raspunsul in Sectiunea a 5-a (art. 94-98) din Legea 161/2003
privind unele măsuri pentru asigurarea transparenţei în exercitarea demnităţilor publice, a funcţiilor publice şi în mediul de afaceri, prevenirea şi sancţionarea corupţiei.

Daca apreciati folositoare indrumarea, puteti sa-mi multumiti.
ContSters193759, utilizator