Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Consilier juridic definitiv
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Consilier juridic definitiv

pot sustine examenul de definitivat ca consilier juridic daca am lucrat cu contract 2 ani fara a fi inscrisa in tabelul consilierilor juridici?
Nu. Cel putin la Iaşi nu se poate. Trebuie mai intai sa te inscrii in Colegiu, apoi sa dai o serie de examene, potrivit unei programe, apoi cu dispensa, daca ti-au sustinut toate examenele, poti sustine examenul de definitivat dupa 1 an jum. de la inscrierea in Colegiu.