Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cod cor muncitor necalificat in constructii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cod cor muncitor necalificat in constructii

buna ziua.
va rog sa ma ajutati pentru o incadrare corecta a unui angajat care munceste in constructii, necalificat, si care executa lucrari simple precum amestecare materie prima, zidarie, etc... eu m-am gandit la 931301-muncitor necalificat la demolarea cladirilor, captuseli zidarie, placi mozaic, faianta, gresie, parchet, este corect? sau mai bine Muncitor constructor barne, chirpici, piatra (cod COR 712101)?
multumesc.
Fiind muncitor necalificat cred ca il puteti angaja ca Muncitor necalificat la demolarea cladirilor, captuseli zidarie, placi mozaic, faianta, gresie, parchet - cod COR 913101 si nu ca Muncitor constructor barne, chirpici, piatra - cod COR 712101