avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cod cor muncitor necalificat in constructii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cod cor muncitor necalificat in constructii

buna ziua.
va rog sa ma ajutati pentru o incadrare corecta a unui angajat care munceste in constructii, necalificat, si care executa lucrari simple precum amestecare materie prima, zidarie, etc... eu m-am gandit la 931301-muncitor necalificat la demolarea cladirilor, captuseli zidarie, placi mozaic, faianta, gresie, parchet, este corect? sau mai bine Muncitor constructor barne, chirpici, piatra (cod COR 712101)?
multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:18, 12 Mai 2011
Fiind muncitor necalificat cred ca il puteti angaja ca Muncitor necalificat la demolarea cladirilor, captuseli zidarie, placi mozaic, faianta, gresie, parchet - cod COR 913101 si nu ca Muncitor constructor barne, chirpici, piatra - cod COR 712101

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, daca am cod caen 5510 pot angaja cu functia muncitor ... andreeaborinescu andreeaborinescu Buna ziua, daca am cod Caen 5510 pot angaja cu functia Muncitor necalificat la demolarea cladirilor, captuseli zidarie, placi mozaic, faianta, gresie, parchet ... (vezi toată discuția)
Cor RACF RACF VA ROG UN COD COR PENTRU MUNCITOR NECALIFICAT (vezi toată discuția)
Exista functia de ,,muncitor calificat,,? caci in baza acestei ... dancoman dancoman Exista functia de ,,muncitor calificat,,? Caci in baza acestei functii angajatii sunt efectiv obligati sa faca ,,de toate,,. In sensul ca nu se tine cont ca ... (vezi toată discuția)