Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit minim/forfetar 2011
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit minim/forfetar 2011

Buna ziua

Spuneti-mi va rog in 2011 mai exista impozitul forfetar/minim? m-am lasat de ctb de juma de an si deja nu mia stiu nimic... mai este acea grila de impozitare in functie de cifra de afaceri din anul precedent?
Nu mai exista incepand cu 01.10.2010.
multumesc
spuneti mi va rog la salarii au ramas aceleasi declaratii sanatate somaj concedii si indemn cas statu?plus 112 sau ce nr are decl aceasta noua..
Declaratia 112 a preluat toate declaratiile care se depuneau pentru contributiile sociale si impozitul pe salatiu si alte venituri din alte contracte de colaborare. Aceasta se va depune dupa 1 iulie doar electronic si e nevoie de semnatura electronica.
A ramas de depus la ghiseu pe modelul clasic declaratia 100 cu impozitul pe profit si declaratia 300 pentru tva.
Statele nu se mai depun ca ITM.
ce insemana sa te lasi cateva luni ...se schimba tot...va multumesc pentru raspunsuri