avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Proces cu firma in faliment
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Proces cu firma in faliment

Buna ziua

In martie 2010 am dat firma la care am lucrat in judecata pt neplata mai multor drepturi banesti care ni se cuveneau.
Primul termen de judecata a fost stabilit abia pe 31.05.2011.
Intre timp firma unde am lucra cica ar fi in faliment.
E adevarat ca in acest caz nu mai putem face nimic, deoarece fosta firma a inregistrat falimentul, chiar daca ea practic a fost transformata intr-o alta firma cu alt nume?

Va multumesc mult pentru ajutor

Alte discuții în legătură

Ore sl adusca adusca am o intrebare legata de plata orelor de sd:.daca art.137 cm nu este abrogat nici suspendat, iar eu si colegii mei nu suntem platiti si nici timp liber nu ni ... (vezi toată discuția)
Data de plata a compensatoriilor elfulina elfulina Buna ziua, am luat nota, ca pe forum exista multe discutii legate de compensatorii si disponibilizari, astfel ca incerc sa fiu cat mai concisa. Intrebare: ... (vezi toată discuția)
Trimitere in somaj poni poni Buna ziua, Firma la care lucrez, care e in pragul falimentului, a inceput sa dea oameni fara din cauza problemelor mari financiare. Am primit si eu preaviz ... (vezi toată discuția)