Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... nu pot da in judecata angajatorul ca mi-am dat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

nu pot da in judecata angajatorul ca mi-am dat demisia conform art 79 alin 7

POT turna angajatorul cu neregulile care le are in firma drept razbunare sia batut joc de mine pe timpul angajarii
In mod normal ar fi chiar indicat sa sesize organele abilitate daca ai cunostiinta de savarsirea unei infractiuni. Insa eu ti-as recomanda sa faci o plangere anonima pentru si angajatorul poate fi razbunator.
Potrivit OG nr.27/2002, petitiile anonime adresate institutiilor sau autoritatilor publice nu se iau în considerare şi vor fi clasate.