Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cadastru intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cadastru intabulare

vă rog să mă îndrumati cum pot rezolva urmatoarea problema: am cumparat un apartament într-o vilă cu legea 112, am facut cadastru şi intabulare la apartament şi ulterior, aici e problema am făcut indiviziunea spatiului comun, respectiv holul,pe care vreau să-l transform în baie, bucătărie şi hol. Ce acte îmi sunt necesare ca să pot face cadastrul şi cu acestă suprafaţă iesită din indiviziune cu compartimentarea în baie,bucatarie şi hol, prin compartimetare cu materiale uşoare, ce nu afectează structura imobilului. multumesc anticipat !
Cred ca aveti nevoie de autorizatie de constructie si cadastru pe acele camere .dupa care intabulati .
Pentru notarea la OCPI a modificarilor aduse ,va sunt necesare documentele emise de autoritatea publica locala
goe_07, utilizator
Buna ziua!
Raspunsul la intrebarea dvs. va poate fi oferit de o persoana fizica/juridica autorizata care intocmeste documentatii cadastrale, pentru ca ceea ce doriti sa faceti dvs. implica o noua documentatie cadastrala, respectiv una de actualizare a informatiilor tehnice. Asadar, luati legatura cu o astfel de persoana, prezentatii actele si explicatii ce doriti sa faceti. Mai departe, solutia va veni de la sine!
Succes!