Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Masina radiata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Masina radiata

buna ziua,as avea si eu o nelamurire legata de o problema,am avut o masina cu nr straine la un control am fost oprit de politie si au constata k masina este radiata la ce sa ma astept si cat ar dura proceduri legale,fapta a fost in ianuarie mentionez k am fost la procuratura si mi-au spus k dosaru este la politie am fost la procuraturala sfarsitu luni trecute
Pai cea mai avizata informatie v-o poate oferi tocmai organul de cercetare penala. Asa ca ar fi bine sa mergeti la organul de politie care instrumenteaza dosarul si sa solicitati informatii cu privire la stadiul cercetarilor. Oricum ar trebui sa fiti chemat la audieri. La finalizarea actelor de cercetare, politia va inainta dosarul parchetului, cu o propunere.