Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... un mic sfat va rog, multumesc frumos
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

un mic sfat va rog, multumesc frumos

Buna ziua,

Am o intrebare va rog: Am primit acasa o citatie in calitate de "parat":

Numãr unic dosar: xxx/xxx/2009
Înregistrat în data de: 09.03.2009
Obiect dosar: anulare act
Materia juridicã: Civil
Stadiu procesual: Fond

PARCHETUL DE PE LÂNGÃ JUDECÃTORIA SECTORULUI 1 BUCUREªTI : Reclamant

10/05/2011 Încheiere
Solutie: Dispune repunerea pe rol a cauzei. Acorda termen in data de 31.05.2011

Solutie:
23/06/2009 Încheiere
Solutie:
27/10/2009 Încheiere
Solutie:
02/02/2010 Încheiere
Solutie:
25/05/2010 Încheiere
Solutie:
07/09/2010 Încheiere
Solutie:
16/11/2010 Amână cauza
Solutie: Amînare pronunţare la 23.11.2010 jud. DICU
23/11/2010 Amână cauza
Solutie: suspenda in temeiul art. 155 ind. 1 Cpc Cu recurs
19/04/2011 Amână pronunţarea
Solutie: A.P.26.04.2011
26/04/2011 Amână cauza
Solutie: A.P.la data de 03.05.2011.
03/05/2011 Amână cauza
Solutie: A.P. la data de 10.05.2011.

Problema este ca eu nu mai locuiesc in tara de cativa ani, si nu stiu daca trebuie sa ma prezint sau nu? puteti sa imi explicati daca "se inchide dosarul" sau daca se "amana cauza "?

Multumesc frumos.

cauza a fost suspend intrucat reclam nu s-a conform dispoz inst., ac l-a repus pe rol si inst a ramas in pronunt, insa cercetand mai amanuntit inst probabil a avut nevoie de lamuriri a repus cauza pe rol, cel mai probabil se va termina la acel ultim termen
Cab.Av.Doroiman Camelia, Avocat
Iin situatia in care nu v-ati angajat aparator care sa va reprezinte la proces, in calitatea dvs. procesuala de parat, aveti obligatia sa va prezentati personal.
am avut un avocat in 2009. atunci stiam din cate mi-a spus avocatul ca am o amenda penala de platit, (amenda care a fost platita) si ca totul s-a incheiat.. nu inteleg de ce la datele anterioare nu mi-au trimis nici o citatie, ci numai cum dupa 2 ani de zille?

multumesc