Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... MODIFICARI CODUL MUNCII
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

MODIFICARI CODUL MUNCII

Buna ziua,
As dori sa stiu sub ce forma trebuie realiztae criteriile de evaluare potrivit noilor modificari din Codul Muncii. Trebuie sa existe o fisa de evaluare valabila pentru toti angajatii, care sa fie inserata in regulamentul de ordine interioara, sau trebuie sa existe formular de evaluare separat pentru fiecare post si care sa fie adaugat fisei de post sub forma de act aditional?
Va multumesc!
Criteriile de evaluare vor fi inserate in R.I. , precum si in c.i.m. incheiate dupa intrarea in vigoare a noilor modificari aduse Codului Muncii.

Procedura de evaluare va fi prevazuta numai in R.I. sau in ccm la nivel de angajator , pentru fiecare salariat trebuie intocmita o fisa de evaluare.
Fisa de evaluare se intocmeste in doua exemplare , unul se va pastra la angajator si unul la salariat.