Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate postasul nu aduce alocatia la timp
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

postasul nu aduce alocatia la timp

unde pot face o plangere contra postasului care nu aduce alocatia la timp ce odata cu pensiile .el da alocatii doar la cei care ii lasa spaga mare va rog ajutatima si daca pot sa fac o astfel de reclamatie pot sa fiu anonima?
Conform ordonantei 27, petitiile anonime nu se iau in consideratie. Puteti sa va prezentati in audienta la directorul postei din judetul in care locuiti.
1-Pentru solutionarea aspectelor care va nemultumesc in activitatea oficiantului postal,va revine obligatia sa sesizati oficial dirigintele oficiului postal,unde postasul isi desfasora activitatea
2-Sesizarile/plangerile care nu sunt asumate de catre titular,prin precizarea numelui,
domiciliului,nu sunt luate in considerare,respectiv nu vor fi luate in evidenta cu scopul demararii unor cercetari